Jdi na obsah Jdi na menu
 


Něco málo o kožešinách..

14. 3. 2007

Kožešiny

Kožešinové farmy

Kožešiny se bohužel v dnešní době opět rozšiřují a v módě obsazují lepší a lepší příčky. Na ulicích potkávám čím dál častěji ženy, které mají na sobě kabáty z lišek, činčil atd.. Přitom jeden kabát pro tyto sobecké lidi je výsledkem neuvěřitelného utrpení několika desítek zvířat. Tyto nevinní tvorové žijí v malých klecích, které nemají ani pevnou půdu pod nohama. Aby jim majitelé nemuseli čistit kotce, celá klec je z jemných mříží, které se zvířatům zasekávají do pacek a tím jim způsobují nemalá a hlavně zcela zbytečná zranění. Tyto klícky rozhodně neodpovídají jejich přirozeným životním potřebám, jako je běhání, hrabání, plavání atp. Mnohdy je v nich natěsnáno až několik desítek zvířat. Objevuje se mezi nimi kanibalismus a genetické či psychické defekty. Těmto tvorům není jídlo podáváno do misek, ale je mazáno na mříže, ze kterých je zvířata olizují. V zimě je pro ně konzumování této kaše velmi bolestivé, jelikož jejich jazýčky přimrzají na tenké mřížky. Pro výrobu jednoho kožichu je potřeba:

65 norků, 130 činčil, 10 jezevců, 27 tchořů, 60 zajíců, 14 vyder, 11 stříbrných lišek, 50 minků, 100 veverek, 9 bobrů, 4 leopardy, 18 červených lišek, 15 rysů, 125 hranostajů, 12 ocelotů atd.

Na tzv. kožešinových farmách se ročně zabíjí okolo 100milionů zvířat.

Po takto těžkém životě přijde bolestivé usmrcení, které se provádí různě brutálními metodami, jako zabití elektrickým proudem, údery do hlavy, zlomením páteře, uškrcením, otrávením chloroformem apod. Některá zvířata jsou dokonce stahována zaživa. Pak jsou odhozena na kupu s jejich těly a tam ještě pár chvil žijí a trpí ukrutnou bolestí, nakonec zemřou…

Lov tuleních mláďat

Bělost kožíšků tuleních mláďat trvá pouze do jednoho měsíce od jejich narození, atak jejich lovci musí konat rychle a v co možná největším množství. Tyto miminka nevidí člověka jako nepřítele a chovají se k nim vstřícně. Člověk jim jejich vstřícnost ovšem oplatí úplně jinak – tyčemi s ostrými hroty, kterými je ubijí a poté stáhnou z kůže. Jejich krvavé a zubožené tělíčko pak jen odhodí. Po takovémto masakru zůstanou jen jejich  zoufalé matky, které svoje mláďata nemohou bránit..

Lov volně žijících zvířat

Dalších asi 50 milionů zvířat je chyceno do ok a pastí, kde v bolestech a mukách umírají celé hodiny. Přitom 2/3 z celkového počtu ulovených zvířat tvoří tzv. odpad. To jsou např. ptáci, psi, kočky, laně a také chráněné druhy zvířat, o které lovci kožešin nemají zájem.

Nepodporujte prosím obchodníky s kožešinami. Existuje mnoho napodobenin mnohem hřejivějších a příjemnějších než je kus mrtvého zvířete.

za STOP TÝRÁNÍ ZVÍŘAT

Barbora Michlová

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

STOP LOVĚNÍ TŮLENÍCH MLÁĎAT !

(Anet, 31. 10. 2014 18:54)

SOUHLASÍM VŽDYŤ SI UŽIJOU JEN PPÁR DNŮ ŽIVOTA V DNEŠNÍ DOBĚ SE MŮŽE KOŽEŠINA NHRAZOVAT UMĚLOU NE? fuJ NEVINÁ TULENÍ MIMINKA A TAKHLE JE ZABÍJET JAK TĚM LOVCŮM ASI MŮŽE BÝT KDYŽ SE TO NA NĚ DÍVÁ NEVINNÝMA OČIMA:((

Týrání zvířat je příšerné

(KatQy, 22. 6. 2014 21:16)

Lidi zamyslete se!!!!!!!!!!!
Co pak vám něco udělali?
STOP TÝRÁNÍ ZVÍŘAT!!!!!!!!!!!
UDĚLALA BYCH NEVÍM CO ABY ZVÍŘATA PŘESTALI TÝRAT

pro Domču a Sama

(Simona, 4. 5. 2010 7:42)

naprosto s vámi souhlasim a cobych nejraději takovým lidem udělala?? ůplně to samí co oni tim bezbranym a milým tvorečkům a lovce malích tuleňků bych nemajzla po palici jako to dělaj oni ale midlila bych je tim hákem dokud by neměli záda uplně červený o krve pak bych vzala tu tyč z 2. strany a mydlila bych je do tich ran pak bych namočila mejdlo a dala by jim to do těch ran a nakonec bych se jich zeptala příjemný co??? a nechala bych je tam gebnout hajzli!

Re: pro Domču a Sama

(vlk stop týrání , 31. 3. 2014 11:35)

MÁŠ PRAVDU JÁ BYCH TY LIDI ZAŽIVA STAHLA Z KŮŽE !!!!!

DEMENTI LIDI

(familli, 9. 6. 2012 12:56)

KLIDNĚ BI SEM OBEHLA CELOU ZEMĚKOULI PĚŠKI JENOM ABI PŘESTALI TÝRAT TI CHUDINKI

STOP

(T-A, 9. 10. 2011 19:27)

K čemu nám to je..to je lidem milejší to oblečení než živý tvor?! Jestli ano, pak mě planeta zklamala. Hlavně ti povrchní lidé, kteří musím mít norkový kožich a nejsou schopni přežít to že nemají pravý místo umělého. Tulení mládata se zabíjejí strašlivým způsobem. Být jejich lovcem, tak celý život zpytuji své strašné svědomí. Vždyť je to vražda. To si ale ti lidé neuvědomí. Kdyby jim tohle došlo, možná by se situace zlepšíla, kdyby jim došlo že jsou vrazi. STOP kožešinám!! Z liščích ocasů se vyrábějí i dlouhé umělé řasy, myslíte že lišce z ocasu vytrhnou pár chlupů?? NE..zabijí ji a pak to vše vyrobí, další vrazi!! A kdo všechno tohle nejvíc využívá? Vzory spousty lidí - celebrity. Myslí si ,,Jé, jsem bohatá, tak to kvůli mě hned musí umřít mraky zvířat." Jennifer Lopez je jako vánoční stromeček ověšený kožešinou a umělými řasy. Být slavná jdu vzorem. A to že jsem bohatá rozhodně neznamená že kvůli mě musí umřít stovky zvířat, spíš bych přispěla na to aby umírat nemusely.!!!!!Je to smutné, ale je to tak. Jakoby byla zvířata něco míň než my!!

MONSTRA

(Kačka, 22. 8. 2011 10:10)

Těm lidem co tohle dělají udělat to samé stáhnout z kůže a posypat solí. Malého, bezbraného tuleně může zabít jenom Monstrum a surovec! Copak se už nevyrábějí umělé kožešiny??? TAk proč zabíjet zvířata!!

Hrůza

(Domca, 7. 1. 2010 14:40)

Ahojky, můžu vám říct, že tohle nesnášim!!!Je to něco tak ubohého,že si to snad ani nedovedu představit.Zvířata miluju a když slyším, že se s nimi takhle zachází není to pro mě nic příjemného.Vraždit kvůli módě.Když vidim nějakou vydržovanou nánu v kožichu ztrácim rozum!Nikdy to nepochopim.

Hmm

(Sam, 21. 11. 2008 19:12)

Tak tohle považuji vysloveně za humus. Zabíjet zvířata kvůli módě? Kde to žijeme, proboha? Kvůli nějakým pošahaným lidem, kterým je kůže příjemná a myslí si, že jim sluší? Tyhle lidi považuji za největší zrůdy...