Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pes pokousal majitele a ten vykrvácel

Pitbull napadl svého majitele v Potštejně na Rychnovsku. Ilustrační foto.
foto: perrosdelaargentina.com.ar
 

Dvaašedesátiletý muž z Potštejna na Rychnovsku zemřel poté, co ho napadl jeho pes - pitbull. Podle vyjádření místních šlo o poměrně klidné zvíře.

25.8. 2007 15:44

POTŠTEJN - "Pes zaútočil zřejmě již v pátek večer, kdy ho postižený pravděpodobně šel do kotce nakrmit. Co se přesně stalo se ale neví, pána našli až ráno už mrtvého," řekl Právu starosta obce Petr Dostál. Psa měla rodina asi pět let.

"Případ je v šetření. Muž utrpěl rozsáhlá zranění na rukou a vykrvácel," uvedl operační důstojník policie.

V Potštejně, které je známým rekreačním střediskem, se dosud podobný případ nestal. "Zhruba pětkrát do roka se obec musí ujmout potulujícího se psa, ale většinou se podaří majitele vypátrat. Jen asi dvakrát za posledních pět let jsme museli bezprizorního psa umístit do útulku. K napadení člověka ale dosud nedošlo," dodal starosta Dostál a připomněl, že dřív se na venkově neobjevovala žádná bojová plemena, domy hlídali spíš menší psi.

lž, Právo

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

pes bez důvodně nenapadne

(anna munzarová, 14. 7. 2010 21:37)

mám doma fenečku jezevčíka od štěněte ta je moc hodná a pak jsem odchytla z ulice pejska křížence ,byl asi hodně týraný,protože teprve po třech letech jsme ho mohli pohldit po hlavě hodně se bál,máme ho už 6 rok je táké moc hodný protože poznal,že mu neublížíme,hodně záleží na tom,jak se knim chováme mi lidi,je to kruté,že pes napadl svého pána,ale všichni se jen bráníme,včetně zvířat.anna

BPS

(www.original-staford.estranky.cz, 13. 2. 2008 15:27)

Škoda že to takhle dopadlo záleží na tom proč k tomu došlo, ale to se neví a asi to nebude ani zjištěno. Ale je velmi malá pravděpodobnost, že by byla chyba na straně psa.

Bůh ví jak to bylo!!

(Zezule, 27. 11. 2007 19:46)

Co jako určitě toho psa dráždil!!Když mu v předchozích pěti letech nic neudělal,tak proč tak najednou!!Pittbulové najsou zas až tak agresivní plemena,ale záleží taky na tom jak jsou vychováni!!Když pro boj,tak je jasný,ža to asi žádnej domácí mazlík nebude!!My doma pittbula máme a žádnej problém s ním zatim nebyl!!Bůh ví jak to bylo..Toho psa stejně určo utratěj a jak to doopravdy bylo se už stejně nikdo nedozvví!!