Jdi na obsah Jdi na menu
 


TESTOVÁNÍ KOSMETIKY

16. 6. 2007

Testování kosmetiky


Každý rok je pro potřeby kosmetického průmyslu zabito jen v EU zhruba 40 000 zvířat. Celosvětově jde o miliony zvířat ročně. Přesnější odhad neexistuje, protože USA neeviduje počty použitých myší, potkanů ani králíků. Některé další země, jako např. Čína, také neposkytují přesnější informace, takže je těžké zjistit skutečný stav věci. I kdyby však umíralo "jen" 100 zvířat ročně, je potřeba si uvědomit, že za každým číslem ve statistice se skrývá konkrétní zvíře. To muselo trpět a zemřít jen proto, abychom měli na výběr tisíce kosmetických a čisticích prostředků.

Nesmíme však zapomenout ani na dalších zhruba sto miliónů zvířat umírajících každým rokem v laboratořích celého světa, kvůli testování léčiv, chemických látek, výzkumu nemocí atd. Pokusy na zvířatech nejsou jen nesmírně kruté, ale představují také nepříliš věrohodnou oblast výzkumu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Lidská krutost

(Lucka, 22. 3. 2015 18:37)

Je to hnus, nechápu proč to děláme? Testy se dají provádět jinak než na živých tvorech. Chudáci zvířátka, proč jsme tak krutí.............?

JSME MONSTRA

(Ilona, 22. 3. 2015 18:28)

Nemám slov, zvedá se mi žaludek. Jsme monstra...
Jak se dá pomoct? Je nás pár a ten zbytek jsou monstra. Celý svět obviňuje Němce jak se chovali za války a jak se vůči zvířatům chováme my? není to stejné?

Kvuli lékům ještě budiš!

(Simona, 4. 5. 2010 7:32)

když je to kvuli lékům který dokážou viléčit SMRTELNOU nemocktrých moc neni tak dejme tomu ale kvuli KOSMETICE?!jak už tu zmiňovala kačík že jsme nejinteligentnější tvorové?!dovolte abych se zasmála cha cha cha že jsem nejinteligentnější říkaj zvířata pch ne to říkáme mi jinak s prominutím nějáký lidi(lovci tuleňů pracovníci pokus.laboratořích atd)nám teda dělaj hezkou vizitku nám alespoň trochu ,,inteligentním"co chcem s tím skoncovat kdyby byli lidi nejinteligentnější taky by nebyi pokusy na zvířatech zbytečně by se nevypalovali lesy a jediný jak bysme zabíjeli zvířata by bylo kvuli jídlu což je přirozený jsem prostě všežravci a to by sme je ještě nezabíjeli na jazkách a nemučili při převozu kdyby sme byli alespoň trochu iteligentní tak bysme vzali já nwm co nějákou ostrou ryč a to zvíře by sme zabili tak rychle že by necítilo ani bolest....

stop tyrani

(rose, 13. 11. 2009 11:28)

Tohle je hnus chudaci zvirata ten pohled toho zvireta jak trpi je hrozne rada bych udelala nakou petici a kdo by se chtel pridat at mi napise na email maty10@email.cz

cudáci zvířátka

(markéta, 28. 5. 2009 15:34)

je mi moc líto tech zvířat které museli prožívat takovou bolest je proto aby člověk vypadal líp to je přece hrůza chudáci jak je to musí nesmirně bolet nikdy neuvidí denní světlo kdyby ste nikdo věděl jak jim jakkoliv pomoct tak mi prosím napište na e mail marketa.fabiankova@klikni.cz

stop krutosti

(REPROBATE, 31. 3. 2009 1:06)

Nevím jestli tuhle dobrou zprávu víte, ale od 11. března 2009, je v EU zakázané testovat kosmetické složky na zvířatech a je zakázané obchodovat s kosmetikou, jejíž složky byli testovaný na zvířatech, ať pochází od-kud koliv. Další dobrou zprávou je, že od 11. března 2013, budou zakázaný všechny kosmetické testy v EU na zvířatech, bez ohledu na schválení alternativ na místo pokusů na zvířatech.

S Vašim prominutím, jsi zde udělám menší upoutávku na http://animal-rescue.blog.cz , kde se veřejnost může zapojit v boji, proti krutosti na zvířatech, prostřednictvím kampaní humánních společností pro ochranu zvířat.

Děkuji

slabost a ubohost

(misa marvanova, 29. 3. 2008 20:10)

tyto lide to nemaji v hlave v poradku jsou ubozi idioti nevim jak nekdo tohle muze delat!!!!!!!!!!!UBOZACI

blitkA

(bllitkA, 28. 10. 2007 13:23)

blitkA

HNUS

(kačik, 27. 9. 2007 19:30)

JAK TO NĚKDO MŮŽE JEN UDĚLAT VŽDYŤ TO JE TAK SPROSTÝ!! JENŽE PÁR STOVEK LIDÍ STÍM JEN TĚŽKO NĚCO UDĚLÁ.VŽDYŤ SE TO BEZBRANNÉ ZVÍŘE NEMŮŽE BRÁNIT A NĚKTEŘÍ LIDÉ TOHO ODPORNĚ VYUŽÍVAJÍ VŽDYŤ TO JE ÚPLNĚ ZBYTEČNÉ KORIDA,POKUSY A STAHOVÁNÍ KOŽEŠINY ZA ŽIVA.STRAŠNĚ MĚ ŠTVE,ŽE STÍM NIC NEDOKÁŽU UDĚLAT.VŽDYŤ ČLOVĚK JE PRÝ NEJINTELIGENTNĚJŠÍ TVOR, JO ?????? TY LIDI CO TOHLE PROVÁDĚJ JSOU TEDA PRIMITOVÉ!!!!!!!