Jdi na obsah Jdi na menu
 


Psí rodinku nechal tyran uvázanou v horku bez vody

Zvířata chránil před ostrými slunečními paprsky jen slabý stín ze zakrslé jabloně.
foto: PRÁVO/Vladimír Tolar
 

Jako o bezcitné zrůdě mluví lidé ve Skašově na Plzeňsku o člověku, který nechal u silnice poblíž obce uvázanou psí rodinku.V horku a bez vody se tam zvířata trápila zřejmě několik dní.

17.7. 2007 20:05

PLZEŇ - "Byla náhoda, že si jich vůbec někdo všiml. Přes vysokou trávu je tam ze silnice bylo špatně vidět. Fena německého ovčáka a pes rotvajler byli přivázáni každý u jednoho stromu a kolem se válelo šest asi měsíc starých štěňat," řekl v úterý Právu místostarosta Skašova Vladimír Tolar.

Zvířata chránil jen slabý stín ze dvou zakrslých jabloní, ke kterým byli dospělí psi uvázáni. Délka původně asi tři metry dlouhého vodítka se jim postupně zkracovala, jak se omotávalo kolem stromů, když chodili za stínem. "Nejhůře na tom byla fena, kterou štěňata úplně vysála. Taky se hned vrhla po vodě. Naráz vypila šest litrů vody," pokračoval místostarosta.

Psí společenství čeká karanténa

Zvířata skončila v psím útulku v Plzni na Valše. "Čeká je třítýdenní karanténa včetně nezbytného veterinárního ošetření, za což zaplatí obec 38 tisíc korun. Pokud se nenajde jejich majitel, zůstávají jako věc nalezená obci. Ta bude za jejich pobyt v útulku platit denně 130 korun za jednoho psa," doplnil Tolar. Obec podle něho už podala trestní oznámení na neznámého pachatele pro podezření z týrání zvířat.

"Lidé tady ve vsi i v okolí tento příběh se psy sledují a velmi jej citově prožívají. Nemohou vůbec uvěřit, že by byl někdo něčeho takového schopen. Skoro bych vyloučil, že to udělal někdo z místních. Jsme malá obec, tady se všichni navzájem znají. Majitel těchto psů by tady jistě neunikl pozornosti," uzavřel Tolar.

Policisté po tyranovi pátrají

Ochránci zvířat jsou případem zděšeni. "Je to brutální čin, kterého je schopen zase jen člověk. Věřím, že policii se podaří najít viníka , neboť zákon na ochranu zvířat proti týrání je jeden z nejtvrdších a za jeho porušení mohou být uloženy vysoké tresty," reagoval vedoucí záchranné stanice živočichů v Plzni Karel Makoň.

Policisté po viníkovi zatím bezvýsledně pátrají. "Nějaké poznatky už máme. Vše se nyní prověřuje," uvedla Pavla Soukupová z okresního policejního ředitelství Plzeň-jih.

pab, Právo

 Otevři oči!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

...

(Nika, 31. 7. 2007 8:34)

Děkujeme ti Betty za pochvalu na naše stránky, také se snažíme, aby to bylo trošku aktuální, ale někdy to prostě moc nejde... A ted si šáhni do svědomí... co používáš za šampon Ty? Myslím tím značku... 99% šamponů, které běžně koupíš v hypermarketech nebo drogeriích jsou testovány na zvířatech. A to nemluvím o lakách na nehty, lakách na vlasy, na gely na vlasy, parfémy, deodoranty, chemické přípravky na čištění, masky na obličeje a všechno na co si vzpomeneš! A myslíš, že maso není vražda? pokaždé když jíš steak nebo řízek nebo čínu, tak myslíš, že to zvíře není? Myslíš, že to je co? MRTVÉ ZVÍŘE a proto maso je vražda. Nehledě na to, že v mase je obsažen vitamín B12, který jinde není.Samozřejmě, že se zvíře nenarodí a má hned v sobě vitamín B12, musí ho do sebe nějak dostat. Zvíře, které žije ve volné přírodě ( srna, divočák), tak ty B12 dostávaj přes trávu, kterou sežerou na louce. Protože jedině v zemi ( hlíně) je B12 a to se občas stane, že ta srna si kousne vedle a sežere kousek hlíny a hned je o nějaký ten vitamín B12 těžší:) A když to vemu jako velkochov, tak ty slepice nebo drůbež obecně ani za celej svůj poměrně krátkej život ( okolo 3 měsíců někdy ani ne) nevidí zelenou trávu ani slunce prostě nic z toho, co by měli normálně vidět, tudíž nemohou ani sežrat vitamín B12 ze země, takže je nahrazován různými doplňky, které jim přidávají do krmení, které není nic moc výživné a ještě ho dávají v malých dávkách. Z toho vyplívá,že je určitěš zdravější nejíst maso, které je nadopováno nějakými ,,sračkami" a raději si koupit čerstvou zeleninu a vitamín B12, který si dáš denně jednou a jseš v naprosté pohodě... A HLAVNĚ: NIKOHO NEZABÍJÍŠ!!!! Je to každého volba, avšak také na každém, co s tím udělá, pokud se o tom bude jen mluvit a sedět na židli, tak se s tím nehne. Nika

ahoj

(Betty, bettyazvirata.blog.cz, 30. 7. 2007 22:11)

ahoj. Máte to tu dobrý, o týrání by se měli lidi dozvědět a dělat něco proti tomu. Nechápu jak někdo může nosit kožichy, nebo ubliřovat zvířátům jenom kvůli tomu, aby vyšel novej šampon apod.... jinak myslim s tim obrázkem jak tam máš nahoře (maso je vražda). No tak si myslim že to není úplně pravda. Protože maso obsahuje bílkoviny, které ikde jinde nejsou, ale rozhodně ty bílkoviny nebudou někde v hamburgru apod...