Jdi na obsah Jdi na menu
 


PEJSEK VYHOZENÝ Z BALKÓNU

9. 6. 2007

9.6.2007

Stále častěji se setkáváme s týráním zvířat v domácnostech, na ulicích, v zoologických zahradách, zverimexech apod. Říkáme si, to se u nás nemůže stát, děje se to ve velkých městech, daleko od nás.. Ale není tomu tak. Sami jsme se přesvědčili na vlastní kůži už několikrát.. Čím více se zabýváme jistou tématikou ( pro nás to jsou zvířata) , tím víc si všímáme problémů okolo sebe. Dám příklad..  Chcete si koupit nové auto, chcete být originální, tak si koupíte žluté.. Čím to je, že jakmile vjedete do ulic, vidíte své žluté auto všude..?

Tak i my se setkáváme s týráním zvířat.. Nabaluje se to na nás čím dál tím více..

Když jeden člen z našeho týmu ( Jirka:-) ) šel okolo panelového domu na Plhově, byl svědkem podle mého názoru dost brutálního potrestání psa. Jeden starší pár, který bydlí v 1. patře panelového domu má 2 pejsky ( starší jezevčíky). Jeden z nich údajně svého pána kousnul, a tak ho milý pán hodil z balkónu. Pejsek ležel na kamenech pod balkónem ( před domem je malá zahrádka) a hlasitě sténal ( toto vzlykání slyšela i paní z 12 patra).

Protože byl Jirka zrovna u toho a za chvilku přiběhla i Nika, nenechali nic náhodě. Jelikož jim tento milý pán začal vyhrožovat a nadávat, neobešlo se to bez přivolání policie ČR. Když si policisté vše prohlédli, odvedli si naše oba členy na sepsání této události. Neobešlo se to samozřejmě bez vět jako: "Já si tě najdu, ty parchante!" apod. Momentálně jsou oba naši členové na obvodním oddělení.

Názor na to si udělejte sami...

Kdybyste se stali svědky týrání zvířat, nebojte se napsat!A společně můžeme pomoci konkrétnímu zvířeti k lepšímu životu. Pokud máte chuť a setkali jste se s týráním zvířat, napište článek a my ho uveřejníme na naše stránky.

Za STOP TÝRÁNÍ ZVÍŘAT

Barbora Michlová

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

bití koně

(konicková, 18. 1. 2012 17:34)

Viděla jsem holku spolu s kámoškou,jak mlátí koně bičíkem a ještě mu dala výžeh.Říkala že je to normální.Je to dost kruté cvičit koně bičímkem.Říkejte názor:

help

(Caria, 16. 3. 2011 18:22)

Napsala jedna chytrá holka: Ahoj je mi 17 a už se nemůžu koukat na tento svět plný nenávisti a týrání zvířat. Tento vzkaz je právě pro vás! Změňte tento svět! Dejte o tom vědět ve svém okolí, že se vám nelíbí týrání zvířat!! Máte chvilku čas na blbosti, tak byste si mohli udělat čas i na tohle: Kupte si za 7 Kč velkou čtvrtku A1 nebo A0 a udělejte plakát s velkým nadpisem "STOP TÝRÁNÍ ZVÍŘAT" a pod to dejte na jednu stranu s nádhernými a šťastnými zvířaty a na druhou nalepte krutou realitu (týraná zvířátka) a na konec do prostřed napište něco (cokoli co přitáhne pozornost lidí tak, aby se nad sebou zamysleli)!!!!!!!!!! Doufám, že to uděláte je to sice maličkost pro nás, ale pro zvířata to je velká věc!!!!

A já s tou holkou souhlasím! Udělám to, ale jen v místě kde bydlím já... potřebuju pomoct, tak mi piště na email Pomoci-zviratkum@seznam.cz

re:

(Barča - organizátorka kampaně, 8. 9. 2007 10:30)

jezevčík se vrátil do rukou majitele.. v podstatě se z nich ani nedostal.. majitel prý dostal pokutu a nějaké napomenutí, ale více o tom nevíme.. každopádně pejsek je u svého majitele a to se nám moc nelíbí.. bohužel s tím ale nic víc nemůžeme udělat..:( tyto případy bohužel policie neřeší..:(

A co se...

(Bara, 29. 6. 2007 23:24)

A co se stalo s tím jezevčíkem??? Přežil to? Vrátili ho zpátky majitelům??