Jdi na obsah Jdi na menu
 


VEGETARIÁNSTVÍ s veganstvím

29. 3. 2007

Vegetariánství

 Většina lidí si myslí, že vegetariánství je nezdravé a škodí organismu, ale je vědecky dokázáno, že naopak prospívá tělu člověka. Měli bychom si uvědomit, že maso je ze zvířat, které trpí jen kvůli lidskému žaludku.

       Dokázali byste pozřít Vašeho domácího 

        mazlíčka? 

Zabít ho..? Stáhnout z kůže..? Vařit..? Myslím, že většina z nás by to jistě nezvládla. Jenže co oči nevidí, srdce nebolí. Zvíře jako zvíře, to je naše heslo. Není totiž rozdíl mezi kočkou a prasetem. Vypadají sice jinak, ale cítí stejně.

 Vegetariánství se rozděluje do 4 základních   

  skupin: 

-         Lakto-ovo vegetariánství – tyto vegetariáni nejí maso, ale konzumují mléčné výrobky a vejce

-         Lakto vegetariánství – nejí maso ani vejce, ale pojídají mléčné výrobky

-         Ovo vegetariánství – nejedí maso ani mléčné výrobky, ale jedí vejce

-         Veganství – vegané nejedí žádné živočišné výrobky včetně vajec, mléka, sýru, medu.

                 Další, méně časté druhy vegetariánství:

-        Frutariánství  - je způsob stravování, kdy ovoce, ořechy, semena, a jiné plody mohou být sbírány pouze za nezranění rostliny.

-         Vitariánství -  přijímá pouze jídlo, většinou veganské, které není vařeno při teplotě vyšší než 46.7 °C.

-         Makrobiotika- je strava, která se skládá hlavně z celých zrn a fazolí, a je běžně spirituálně založená podobně jako frutariánství.

Za zkoušku nic nedáte:-)

STOP TÝRÁNÍ ZVÍŘAT

Barbora Michlová

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

VEGETRAIANSTVÍ

(Anet, 31. 10. 2014 19:06)

ANO NEJLEPŠÍ JE JÍST RYBY A ZELENINU CHTĚLA BYCH SE STÁT JEDNOU Z VÁS ! A TO JE MI JEN DVANÁCT LET NECHÁPU PROČ NĚKTEŘÍ LIDI TÝRAÍ ZVÍŘATA

Jatka

(Jolie, 15. 5. 2008 18:02)

Jatka se moc s přírodou a přirozeností spojovat nedají. Alespoň z mého pohledu. Nesmyslný výplod konzumní společnosti.

Můj názor :)

(PETRA, 1. 11. 2007 21:52)

Takhle...Nikomu to neberu ale člověk je všežravec,myslíte si ,že jíst maso je proti proti přírodě?Právě naopak,je to lidskou přirozeností.Např takový tygr,myslíte si že by vás nesežral jen proto,že by mu vám bylo líto? Ne...Testování na zvířatech nenávidím,stejně tak kožešiny,posílám petice ale proč nejíst maso? Jistě,zabíjí se zvířata,ale to je celkem nízké procento z celkového zabíjení zvířat a je to naprosto v pořádku.Ale samozdřejmě vám to neberu :) Jj a ještě něco,zabít domácího mazlíčka a nějaké jiné zvíře je naprosto gigantický rozdíl...Mazlíček-zná vás,vy ho máte rádi,on má rád vás,už přemýšlí o věcech trochu jinak...Nějaké jiné zvíře-nezná snad nic jiného než shánění potravy,lov,rozmnožování,o věcech přemýšlí zase jinak (taky to pak záleží na inteligentnosti zvířete),jasně je to kruté ale díváte se na dokumenty různých lovů? Všímáte si lovů zvíře vs.zvíře a člověk vs.zvíře? Je to skoro stejný,všichni ctějí potravu,a jeden zvítězí,druhý ne.Vždyť člověk je taky zvíře.Děcka je to přece příroda! ;)