Jdi na obsah Jdi na menu
 


Týrání zvířat v cirkusech

22. 3. 2007

Cirkusy nejsou zvířata. Zvířata nejsou cirkus. Obrazek

Každý z nás byl alespoň jednou v cirkuse. A když nebyl, tak má natolik rozumné rodiče, že to nemusel vidět.

      Skákající klauni, míčky, lízátka, cukrová vata, červené bambulky na nos, kaskadéři, provazochodci. Nezní to skvěle? TOTO ANO!!!

      Na druhé straně také ale sloni, kteří se drží choboty za ocásky, na povel si sedají a vstávají, zvedají nohy, chobot a v některých případech vozí návštěvníky cirkusu.

     ObrazekTygři, kteří jsou v kleci se cvičitelem ,,divokých šelem" zavřeni v kleci a předvádí různé skoky apod. A to nemluvím o proskakování hořící obručí.

     Velbloudi, kteří chodí dokola po šapito, dělají podobné kousky jako koně.

A to je všechen jejich život. Zapomněla jsem však na ZÁKULISÍ cirkusů. A to zákulisí vypadá docela monstrozně.

Nářek, bití, krev, elektrický proud, facky, kopání, křičení, věznění v malých příbytcích, jestli se tomu dá vůbec říkat!Obrazek

TÝRÁNÍ ZVÍŘAT jako vyšité. A jak na to reagují občané a město? Každý rok přijede cirkus, postaví šapito. Pár dní tady zůstanou, z cirkusu se ozývá nářek věznících zvířat, koně přivázaní k zemi na řetězu stejně jako velbloudi, kteří koukají po kolemjdoucích a žebrají o kousek pamlsku a vody. Sloni, tygři a medvědi v klecích s tlustými mřížemi. Sotva zalezou do klece, tak hned jdou na cvičení.Obrazek

A proč my, obyvatelé města Náchoda a okolí chodíme do cirkusu? Protože to nevíme, co se tam děje? Proč někdo nepošle do cirkusů nějakou kontrolu, jestli se tam zvířata netýrají? Týrají se tam a všichni to vědí.Ale proč by se cirkusy zakazovali... Cirkusy přijedou na čistou louku, odehraje se pár představení, vyberou se neuvěřitelné peníze, zaplatí městu za pronájem pozemku, odjedou a zůstane po nich pošlapaná tráva, výkaly po zvířatech, odpadky apod. Lidé si to užijou, zaplatí a odejdou. Nezajímá je, jestli v tom je také něco jiného, než nastrojená zvířata a šašci. Obrazek

Proto Vás prosíme o malé zamyšlení, jestli to stojí za to, aby Vaše děti musely koukat na týraná zvířata. Pokud s tím nesouhlasíte, podepište nám petici, kterou budeme mít 16.4.2007 na náměstí TGM v Náchodě v INFO stánku k dispozici.

Děkujeme STOP TÝRÁNÍ ZVÍŘAT 

Veronika Michlová

    

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

to není pravda

(Kristýna, 7. 6. 2007 13:47)

Ty zvířata si na to navyknou a pak je to baví a když už si na to naviknou a pak by to neměli možnost si takto hrát tak zahynou nudou a smutkem. Berte si příklad ze psu. Pejsi v joo-jo mají z toho takovou radost že vrtí ocasy div se jim neutrhnou.
Takže s tímto naprosto nesouhlasím. A navíc dostanou najíst i napít a nemyslím si že já která cvičím s opičkama že bych je nějak týrala? NE!! toto je veliká hloupost!!!!!!!!!!!!!!!

Je to prawda

(MC Lusiiczech, 16. 5. 2007 17:00)

Je to swatá prawda....já cirkusy nesnášim! byla sem tam jednou s babičkou jako malá(ještě sem z toho neměla rozum)..Nechápu to! F cirkusu je jen samá faleš..wysmátý trapně se gebící klauni, fšechno wyzdobený ale co se děje mimo předstawení je očiwidně fšem jedno..:(