Jdi na obsah Jdi na menu
 


Týrání zvířat v cirkusech

22. 3. 2007

Cirkusy nejsou zvířata. Zvířata nejsou cirkus. Obrazek

Každý z nás byl alespoň jednou v cirkuse. A když nebyl, tak má natolik rozumné rodiče, že to nemusel vidět.

      Skákající klauni, míčky, lízátka, cukrová vata, červené bambulky na nos, kaskadéři, provazochodci. Nezní to skvěle? TOTO ANO!!!

      Na druhé straně také ale sloni, kteří se drží choboty za ocásky, na povel si sedají a vstávají, zvedají nohy, chobot a v některých případech vozí návštěvníky cirkusu.

     ObrazekTygři, kteří jsou v kleci se cvičitelem ,,divokých šelem" zavřeni v kleci a předvádí různé skoky apod. A to nemluvím o proskakování hořící obručí.

     Velbloudi, kteří chodí dokola po šapito, dělají podobné kousky jako koně.

A to je všechen jejich život. Zapomněla jsem však na ZÁKULISÍ cirkusů. A to zákulisí vypadá docela monstrozně.

Nářek, bití, krev, elektrický proud, facky, kopání, křičení, věznění v malých příbytcích, jestli se tomu dá vůbec říkat!Obrazek

TÝRÁNÍ ZVÍŘAT jako vyšité. A jak na to reagují občané a město? Každý rok přijede cirkus, postaví šapito. Pár dní tady zůstanou, z cirkusu se ozývá nářek věznících zvířat, koně přivázaní k zemi na řetězu stejně jako velbloudi, kteří koukají po kolemjdoucích a žebrají o kousek pamlsku a vody. Sloni, tygři a medvědi v klecích s tlustými mřížemi. Sotva zalezou do klece, tak hned jdou na cvičení.Obrazek

A proč my, obyvatelé města Náchoda a okolí chodíme do cirkusu? Protože to nevíme, co se tam děje? Proč někdo nepošle do cirkusů nějakou kontrolu, jestli se tam zvířata netýrají? Týrají se tam a všichni to vědí.Ale proč by se cirkusy zakazovali... Cirkusy přijedou na čistou louku, odehraje se pár představení, vyberou se neuvěřitelné peníze, zaplatí městu za pronájem pozemku, odjedou a zůstane po nich pošlapaná tráva, výkaly po zvířatech, odpadky apod. Lidé si to užijou, zaplatí a odejdou. Nezajímá je, jestli v tom je také něco jiného, než nastrojená zvířata a šašci. Obrazek

Proto Vás prosíme o malé zamyšlení, jestli to stojí za to, aby Vaše děti musely koukat na týraná zvířata. Pokud s tím nesouhlasíte, podepište nám petici, kterou budeme mít 16.4.2007 na náměstí TGM v Náchodě v INFO stánku k dispozici.

Děkujeme STOP TÝRÁNÍ ZVÍŘAT 

Veronika Michlová

    

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

dost

(sahara gálová, 16. 7. 2015 14:52)

dost bylo krve prolito a jestli ne tak bude a brzo z pohledu na to se mi chce bulet dík

stop týrání zvířat

(sahara gálová, 16. 7. 2015 14:48)

ahoj,jsem proti týrání zvířat a proto jsem vegetariánka a sem na to pyšná nestydím se za to je mi jedno co si ostatní myslí at si myslí co chtěj.a platí pro mně pár takovích jako pravidel za 1 maso je vražda za 2 stop týrání zvížat a tak dál.moc ráda bych pomohla. zvířata jsou můj život děkuji

zvirata

(aneta kovarikova, 2. 5. 2015 13:59)

Tyrani zvirat hrozna vec

Stop tyrani zvirat v cirkusech

(Dana Komarkova, 9. 3. 2015 16:21)

Tyrani zvirat v cirkusech by melo byt okamzite zastaveno,mel by byt vydan prisny zakaz vystupovani zvirat v cirkusech,melo to byt zakazane uz davno,vCR je vse spomalene,v jinych zemich ten zakaz plati davno.Lvi a tygri skakajici pres obruce,je to neprirozene a mnoho dalsich zvirat,ktera provadi ruzne kousky ke kterym neni prizpusobena stavba tela.Je to delane za ucelem obohacovani lidi a to je nepripustne a nehodici se ani pro lidi 21.stoleti.

TULEŇ

(Anet, 31. 10. 2014 18:57)

PAMATUJETE NA PŘÍPAD ŽE PŘI PŘEVÁŽENÍ NEDALY TULEŇOVI DO BAZÉNKU VODU A ON UHYNUL A JEŠTĚ V TAKOVÝCH VEDRECH CHUDÁK:((

Cirkusy u nás

(Anonymní, 5. 6. 2014 20:45)

Zdravím,
to co tu píšete je fakt hnus. V našem městě je cirkus celkem často a už hooodně dlouho se mu vyhýbám vééélikým obloukem. Musím se přimluvit k názoru, že není cirkus jako cirkus, ale co jsem u nás zažila, zvířata v těhlech cirkusech (co jezdí k nám) nemájí zrovna na růžích ustláno. Cca před měsícem tu právě jeden byl a musím říct, že šlo o nejbarbarštější cirkus, který jsem zažila. Jako propagandu totiž vzali slona, který měl na zádech velkou plachtu s reklamou a procházeli s ním městem. Když nepočítám troubící auta a celkový ruch, který je v ulicích, bylo by to možná ješto únosné, jenže před tím slonem jelo 'krokem' auto a z toho se nesnesitelným způsobem rozezníval hlas kohosi, kdo zval kolemjdoucí do tohoto cirkusu. Chudák zvíře!!! Jméno cirkusu si pamatuju, psát ho sem ale nebudu.
Každopádně nevím, jak moc VIP zaopatření tenhle slon a ostatní zvířata z tohoto cirkusu měli. Každopádně mi to přijde dost barbarský a ještě teď je mi z toho špatně.

hoho

(Aleš, 23. 11. 2008 13:48)

to si musel psat nejmíň hodinu:-))))))))))))))))
TYzvířata se v cirkuse už narodila a líbí se jim tam
takovy velbloud je tam nic méně dobrovolně za oponou sme ho tam drželi temu kdyby se mu tam nelíbilo tak zdrhne

PRO ALEŠE!!!!

(Kačka, 20. 2. 2012 18:14)

Ty zvířata si en tak nemuzou rict tak jdem od sud pric....a jestli si to takhle myslis tak to koukas se zavřenýma ocima! :!

Re: hoho

(vlk stop týrání , 1. 4. 2014 18:28)

nemáš pravdu cirkusáci se zvířaty obchodují takže se tam nenarodí a ještě ty velbloudi jsou uplně vysílení tak jak by asi utekly

stop

(konikpeggy, 22. 2. 2013 13:20)

máš/te pravdu STOP týrání zvířat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

neházejte všechno do jednoho pytle.

(T., 11. 4. 2011 17:30)

Hele, nemůžete brát cirkus jako cirkus. Jo, v některejch cirkusech zvířata týrají,trápí, aby sloni chodili po zadních tak je staví na rozpálené dlaždice a podobně.. tyhle bych zakázala, to je fakt hnus. Ale existují i velké cirkusy, kde jsou ke zvířatům hodní, lvům, kterým se při zkoušení povede nějaký ten krok, dávaj piškoty a kusy masa, maj pro ně velké klece, za každou povedenou věc je odměňují a jsou k nim hodní.. takže není cirkus jako cirkus, neházejte to všechno do jednoho pytle. :) zakázala bych ty týrající cirkusy,ale tyhle, kde se ke zvířatům umějí chovat, ty jsou fajn.

Re: neházejte všechno do jednoho pytle.

(lucka, 7. 5. 2012 22:26)

holka, je jedno jak se tvari pri vystoupeni, zvire je za neuspech bito, ale rozhodne ne pred zraky vsech lidi, to by byli blazni. oni nuti zit zvirata mimo jejich prostredi, sloni i lvi se maji prohanet nekde v africe, ne byt veznena v cirkuse a cestovat jako otroci.

Re: neházejte všechno do jednoho pytle.

(Tess Inka, 8. 10. 2012 21:42)

Lajk :DDDDD

Hajzlové!!!

(Pavlína, 7. 2. 2012 16:48)

Souhlasím, lidi jsou hovada.... Nesnášim lidi co týrají ubohé zvířátka!! Rozkopla bych jim hlavu a jestli si to právě někdo kdo je týrá čte tak já si tě najdu ty hovado!!!

cirkus

(Adéla Brodacká, 8. 1. 2012 15:34)

Cirkus je špatná forma vydělávání peněz hlavně na úkor zvířat!Ale pořád nespadá do prvních žebříčků mezi největší týrače zvířat!Jsou i větší ryby jako obrovské podniky jako je Mec Donald a podobně!Cirkus by mě nevadil kdyby v něm vystupovali pouze lidé raději bych na něj zašla než se podívat na týraná zubožená zvířata co dělají stojky na hlavě nebo skáčou do ohnivého kruhu!Ale největší vinnu za to nenese cirkus ale my lidé!!!!!A nejvíc rodiče dětí které jim koupí na takovou hrůzu vstupenky a tím svoje děti učí že týrání zvířat není nic špatného!Kdyby otcové a matky nekupovali svým dětem vstupenky do cirkusu za chvíli by žádné cirkusi nebyli a i žádnej problém!Takže pokud se nezmění lidi a hlavně rodičové svých dětí a nebudou své ratolesti učit chodit do cirkusů a hlavně mít radost z utrpení zvířat ale naopak budou je učit k lásce ke zvířatům a hlavně aby si jich vážili a nebrali jje jako zdroj potravy nebo zábavy závěr by byl hodně optimistický ale bohužel jsem realistka takže ........a to si můžete domyslet sami

CIRKUS

(Mišeec Moravskoslezský kraj, 4. 11. 2011 13:51)

K nám zde občas přijede jeden cirkus, jenže si nevzpomenu na název. V tomto cirkuse mají pouze pejska, který udělá stojku a pochoduje. Vypadá při tom šťastně. Ne všechny cirkusy jsou špatné....Pokud máte nějaký problém či nesouhlasíte, celkem by mě zajímal Váš názor! (ICQ - 629909445)

hnus

(Walla, 22. 2. 2011 17:49)

v cirkusu jsem byla jednou povinně se základkou (dlouhá doba ) a v životě mě tam už nikdo nedostane!!! Ty pidi klece a kolotočářský oblečky, zlatem ověšení "umělci" a celá ta kýčovitá estráda je mi silně proti srsti!!! A svým dětem to jednou velice jednoduše vysvětlím... pustím jim pár videí z netu a myslím, že do cirkusu taky nebudou chtít jít!

fuj!!

(Hanka, 31. 1. 2011 13:07)

Nechápu lidi, co tady tvrdí, ze se tam zvířátka netýrají, přesně kvůli těmto lidem, kterým je vše jedno se to děje, kdyby byl každý rozumný a normální a měl s nima slitování, tak se ne neděje, protože do blbého cirkusu nikdo nepůjde!! ale to nejde, protože bohužel jsou mezi námi lidé zlí a ignoraniti, kterým je to jedno! někdy je mi tak smutno z toho všeho, co se na světě děje, že si to ani neumíte představit!!! Nesnáším týrání zvířat a ten kdo to dělá, toho bych stáhla zaživa z kůže!!!!!!!!!!!!

hnus

(janabalasova, 14. 1. 2011 19:20)

je to hnus co tim zviratkum delaj chudaci

Blbost

(david, 22. 7. 2010 22:39)

Já jsem milovník cirkusů, s tim co píšete nesouhlasím, některé větší cirkusy, se chovají ke zvířatům s úctou a láskou, Humberto,Berousek! kdyžtak napiště: Bart21@email.cz
naopak v některých cirkusech moc zvířat nemaji.