Jdi na obsah Jdi na menu
 


hospodářská zvířata

24. 3. 2007

Hospodářská zvířata

Pod názvem Hospodářská zvířata si můžete představit krávy, prasata, ovce, kuřata atd.. Jednoduše jsou to zvířata, která jsou „používána“  pro obživu lidí, jako např. maso, vejce, mléko atp. Když člověk jí kuřecí steak, ví že konzumuje zvíře, ale v podstatě si nic neuvědomuje.. Co kuře během cesty na jeho talíř muselo vytrpět a nejen během té cesty, ale v podstatě celý jeho život. My jsme tu proto, abychom lidi upozornili na to, co se s nimi děje a jestli má utrpení zvířat cenu našeho pochutnání... Vegetariánská či veganská jídla jsou mnohdy mnohem chutnější než mrtvá těla. Zamyslete se prosím nad tím, co jíte.. Je přeci stehno jako stehno.. Stehno kočky nebo kuřecí? Jakým právem člověk zabíjí zvířata..? 

Za STOP TÝRÁNÍ ZVÍŘAT 

Barbora Michlová  

Obrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

jEŠTĚ ŽE NEJÍM VEPŘOVÉ

(Anet, 31. 10. 2014 18:59)

ZPŮSOBEM JAK SE ZVÍŘETEM NAKLÁDAJÍÍ JE HNUS! A JEŠTĚ TO DAJÍ TŘEBA NA GOOGLE:((( JIM JEN RYBY STEJNĚ MI TO PŘIPADÁ HNUS!

jakýpak týrání

(Ládes, 5. 12. 2010 15:37)

Týrání zvířat neříkám že neexistuje ale kvůli tomu nepřestanu jíst maso sám mám doma prasata, kačeny, slepice a nutrie a mislím že se umě mají královsky takže asi jak kde je týrání oprávněné

Re: jakýpak týrání

(vlk stop týrání , 31. 3. 2014 11:49)

TO MÁŠ ASI PRAVDU , ALE MY SE BAVÍME O VELKOCHOVECH KDE SE TY ZVÍŘATA ANI NENADECHNOU .

Re: jakýpak týrání

(vlk stop týrání , 31. 3. 2014 11:50)

TO MÁŠ ASI PRAVDU , ALE MY SE BAVÍME O VELKOCHOVECH KDE SE TY ZVÍŘATA ANI NENADECHNOU .

ty jedna vegetarianko

(sarita123456789, 7. 3. 2013 9:02)

co chce teda na tomhle světě žrát ty krávo

Re: ty jedna vegetarianko

(vlk stop týrání , 31. 3. 2014 11:46)

ZA PRVÉ JSI ASI DOST HLOUPÁ KDYŽ JSI MYSLÍŠ ŽE NA TOMHLE SVĚTĚ NENÍ NIC NEŽ MASO . JO A JEN TAK MIMOCHODEM KRÁVA PODLE MĚ NENÍ URÁŽKA JE KRÁSNÉ ZVÍŘE .

no...

(Klára, 5. 12. 2010 22:45)

Tady bych s tebou bohužél trošku nesouhlasila... studuji školu zaměřenou na Gastronomii.. a vím jak moc je důležité maso ve výživě člověka.. Tyhle zvířátka jsou chovaná za tímto učelem, lidé je proto pěstují to už takhle spousty spousty let, představ si, kdyby se lidé najednou všichni rozhodli přestat jíst maso, nejenže by se tu všechny zvířata rozmnožily, ale lidé by klesly s inteligencí na uroven opice, jelikož by jim chybělo maso...

Re: no...

(vojta, 7. 3. 2013 10:24)

když napíšeš "lidé klesly" tak to tvůj argument moc nepodpoří..

jinak - co podle tebe obsahuje maso nenahraditelného ?

maso je cca 70% voda, 20% bílkovin, tuk 5%, minerální látky 5%.

všechny tyto látky lze získat z jiných potravin, dokonce pouze z rosltiných potravin

Re: Re: no...

(vlk stop týrání , 31. 3. 2014 11:43)

MÁŠ OPRAVDU PRAVDU

Ano

(Žanet (12), 12. 3. 2014 18:27)

Z jisté části s tebou soulasím... Ale co byste chtěli jíst? Jsem proti týrání zvířat to samozřejmě ale vegetariánství, čili zelená strava vám nemůže nahradit živiny obsažené v mase. Přijde mi nechutné dopovat dobytek a drůbež všelijakými chemikáliemi... Musíme brát ohled na malé zemědělce kteří svá zvířata chovají ve velmi dobrých podmínkách, i když poté býka či prase prodá na maso. Souhlasím s tebou ale maso, čili živočišná strava je mnohem zdravější než brát vitamíny pokud jsi vegetarián/ka... Zanda.02@seznam.cz (Ps: opravdu je mi 12 let)...

Re: Ano

(vlk stop týrání , 31. 3. 2014 11:40)

MÁŠ DOCELA PRAVDU SICE JSEM VEGETARIÁNKA , ALE NĚKDY JE MI SLABO , ALE POHÁNÍ MĚ MYŠLENKA NA TY CHUDÁČKY

Re: Ano

(vlk stop týrání , 31. 3. 2014 11:42)

JSEM VEGETARIÁNKA , ALE NĚKDY JE MI SLABO , ALE POHÁNÍ MĚ MYŠLENKA NA TY CHUDÁČKY

pardoon

(miluju zvířata, 25. 10. 2011 21:31)

Omlouvám se (jen milovníkům zvířat) že je moje zpráva tady 2x, nějak mi blbne comp:-)

RE:NEPOVIM

(miluju zvířata, 25. 10. 2011 21:30)

Sám si magor, běž prudit jinam když nemáš rád zvířata, máš vůbec ponětí jak zvířata trpí? Umíš si představit že bys ležel celý život ve smradlavý kleci ve svých h*vnech a někde se ti šprajcla noha tak by ti ji uřízli, pak by tě ztáhli z kůže a někam ohodili ať zdechneš? To by se ti asi líbilo když sem píšeš co píšeš. Hajzle! (omlouvám se že jsem tak sprostá ale já na tydle magory nemám slov)

RE:NEPOVIM

(miluju zvířata, 25. 10. 2011 21:29)

Sám si magor, běž prudit jinam když nemáš rád zvířata, máš vůbec ponětí jak zvířata trpí? Umíš si představit že bys ležel celý život ve smradlavý kleci ve svých h*vnech a někde se ti šprajcla noha tak by ti ji uřízli, pak by tě ztáhli z kůže a někam ohodili ať zdechneš? To by se ti asi líbilo když sem píšeš co píšeš. Hajzle! (omlouvám se že jsem tak sprostá ale já na tydle magory nemám slov)

smrt je pro ně téměř vysvobození

(Elisa, 2. 2. 2011 20:50)

Nejde o to, že se to maso jí..jde o to, co ty zvířata musí prožít, než jsou zabita..To je týrání, utrpení, které prožívají před samotnou smrtí.Domací chovy jsou předpokládám něco jiného, ale myslím, že jinde, ve velkochovech, na jatkách se s tím moc nezaobírají..a ne jen to..celkově jsou ty zvířata držena v naprosto nevyhovujících podmínkách a to je dost šílené. Jen chci říct, že maso jsem jedla dost a zcela se ho nezřeknu nikdy..nicméně od jisté chvíle jen z domácího chovu, protože nehodlám podporovat nechutnost lidí, kterým je naprosto fuk, co to zvíře prožívá před tím, než se pro něj stane smrt vysvobozením..je zvláštní, že jakékoliv týrání a jakýkoliv druh týrání je vždy prací pouze člověka..a přitom savců tady je tolik..

Zvířata

(Iveta, 7. 11. 2010 19:45)

Chudáci zvířata!Jak to někdo může zabít?

:-)

(veganka, 6. 12. 2009 9:01)

Ahojky mas hezky stranky , vidim ze ti pisi stejny komentare jako me :-(( Nejlepsi je na to nereagovat.
Hlavne neprestavej bojovat za prava zvirat je nas malo !!

EHM..

(!!!, 26. 10. 2009 20:02)

co je špatného na dojení krávy..??to přeci není žádné týrání,nee..?

Hmm...

(Sam, 21. 11. 2008 18:56)

Zacházení ze zvířaty, zvláště ve velkochovech, je velice brutální. Sama jsem víckrát byla přítomna při situacích, které mi doslova vháněly slzy do očí. Mě nejde o to, aby člověk nejedl maso, to je prostě nereálné, ale chtěla bych, aby se se zvířaty chovalo dobře, aby měly odpovídající podmínky a aby netrpěli (většinou trpí pouze kvůli lhostejnosti jejich ošetřovatelů). Mimochodem, znám pár chovů, kde se naopak ke kravám chovají velice slušně (zřejmě za to může hlavně nová vyhláška, která si myslím, že je velice prospěšná a životu skotu hodně ulehčí), což mě vždycky hrozně potěší. Na dojení nevidím nic špatného, sama jsem nedávno dojila ve velkochovu a mohu říct, že o týrání se rozhodně nejedná - ano, mléko je potravou pro mláďáta, ale dojení je podle mě to nejmenší zlo, poněvadž to spíše krávě uleví, než přitíží.
Podle mě nejhůře jsou na tom prasata... Sama jsem vytahovala v jednom nejmenovaném chovu z kotců mrtvá, zpola rozložená selata - kdo neuvidí, neuvěří... Život prasat je příšerný, v tomto musím plně souhlasit s "Barčou" - je to hrozné. Nedávno se nám na pitevní stůl dostalo sele, které bylo zřejmě nakopnuto, zřejmě velice agresivně - umíralo ve strašných bolestech několik dní. Je docela depresivní si pomyslet, že některá plemena skotu a prasat (nebo např. brojleři) byla vyšlechtěna pouze pro jediný účel - jídlo a je prakticky nemožné, aby se dožily úplného věku, ovšem tak to je. Člověk jedl, jí a vždy bude jíst maso, ovšem spíš než bojovat proti masu by se mělo bojovat proti tomu, jak zvířata umírají...